Směšná interpretace

30. května 2017 v 21:59 | Anna Marie |  Mé bláboloviny
29.5.2017
Achoj liji :D Jsem tu zpět s novou "vyprávkou", tentokrát k představení Směšná interpretace, které mělo dnes večer v divadle Husa na provázku derniéru. Recenzi k tomuto představení z vlastních důvodů psát nebudu. Představení samotné mělo možná 45 minut a další hodinu a půl probíhal doprovodný program v podobě:
  1. Čtení různých povídek - Byli tři skupiny; Jana Koláříka, Ivany Hlouškové a Tomáše Milostného. Tito tři herci si mezi sebe roztřídili třicet lidí a odvedli si je kždý do nějaké části divadla, kde jim četli přiřazené povídky.
  2. Sledování filmu - "Kino" měl na starost Dalibor Buš; V sále, kde se normálně odehrává představení, se promítal film, který si daná skupina vybrala.
  3. Argentinské tango - Učení tanga si vzali na starost Jan Zadražil a Vít Pískala; Ono to vesměs nebylo nic jiného, než učení a tančení tanga. Někteří si možná říkáte, že to musela být nuda, ale opak je pravdou. Bylo to zajímavé a pro začátečníka hodně velký adrenalin. A to, že jsem si nakonec zatančila i s hercem? No, kdo by nechtěl?!


A teď něco k představení; bylo to... Šílené. Provázek, no. Tam není nikdy nic normálního.
A teď trochu vážně. Představení bylo opravdu zajímavé. Na to, jak bylo krátké, se tam zvládlo "nacpat" spousta zajímavých věcí; např.: Jak se z kluka dá poměrně s přehledem udělat holka :D.
Představení bylo také zvláštní tím, že se hrálo dřív, než přišli všichni diváci, ba i už před budovou divadla.Později v divadle si herci začali hrát na diváky a řvali na sebe přes celé foyeru. A to je další věc; všechno se totiž odehrávalo ve foaye.

A teď něco o argentinském tangu...

...aneb nejlepší doprovodný program ze všech.
Wikipedii vám tady asi vypisovat nebudu, tu si dokážete přečíst sami, takže z mého pohledu...
Argentinské tango, to je ten program, o kterém jsem psala už výše. Možná se ptáte, proč jsem si vybrala právě tango. Proč jsem si nevybrala třeba film? Není to nic namáhavého, nenadřu se,... To stejné povídky. A to je právě ten důvod, proč jsem si zvolila argentinské tango a také miluju společenské tance. A jak takový program vlastně na Provázku vypadá? Celkem, jako na normální lekci tance.
Začalo to klasicky. Páry se dali do tance; páni herci tančili s přítomnými dámami, které neměli partnera (já třeba s jedním hercem tančila 2x :D) a atmosféra geniální. Po chvíli tance se herci/lektoři rozhodli provést takové malé školení v základech tanga; to jest postavení a kroky.
A pak se už prostě jen tančilo a tančilo. Později i s ostatními skupinami. Byl to nádherný večer.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama