Tanec - součást mého života

17. července 2017 v 22:05 | Anna Marie |  O mně

Tanec

  • Co je vlastně tanec?
Tanec je velice oblíbený a v česku hodně populární sport. Dělí se na několik stylů. Existuje latinsko-americký (cha-cha, samba, rumba, jive, paso doble) a standardní tanec (valčík, tango, slowfox, waltz, quickstep), zumba, street dance, výrazový tanec, břišní tance, balet, breakdance, step, hip-hop,...
Tanec je nedílnou součástí mého života. Díky němu umím pohybově vyjádřit, co cítím; lépe se pohybuji po prostoru; nabíjí mě energií. Proto jsem si řekla, že by bylo možná fajn, kdybych i tanci věnovala alespoň jeden článek. Nebo i víc... Také mám taneční náladu, protože jsem se včera vrátila z tanečního tábora.

Moje taneční začátky

Když jsem se dostala k tanci úplně poprvé, byly mi možná tři roky. Chodila jsem do taneční školy Victoria, která existuje dodnes, kde jsme se učili takové ty tanečky pro úplně malé děti. Tam jsem tančila od tří do zhruba sedmi let. Od svých sedmi let jsem začala chodit do juniorského baletního souboru Janáčkova divadla. Ano, já jsem tančila balet; asi tak rok. Potom jsem rok tančila na naší základce břišní tance. Nakonec jsem skončila u zumby. Tu jsem tančila dohromady osm let. Rok v Taneční škole Dynamic rok ve sportovním centru v Brně a šest let v Tanečním studiu Kometa; a to pořád u té stejné lektorky.

Kometa

Taneční studio, ne ten hokejový tým. Do Komety jsem se dostala poprvé před šesti lety, díky mé lektorce zumby. Od té doby jsem tam prošla pár kurzy latinsko-amerických tanců, zúčastnila se pár táborů a našla pár přátel, za které jsem velmi vděčná. Myslím, že jsem tam ještě nezažila moment, kdy bych byka nějakým způsobem nesvá nebo se něčeho bála. Právě naopak, vždy jsem se v Kometě i na táborech cítila moc dobře. Teď jsem dokonce ochotná skončit se zumbou a začít znova s latinou, abych mohla v Kometě zůstat. Prostě, za těch šest let mi Kometa nějak tak přirostla k srdci <3

Tak asi toliko k mé taneční zálibě. Asi ještě k závěru: závodně netančím, ani jsem nikdy netančila nikdy jsem nikde moc nevystupovala, jen prostě tančím pro radost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama