Prosinec 2017

Veselé Vánoce!

24. prosince 2017 v 0:00 | Adina

Když Chinaski, tak naživo!

20. prosince 2017 v 22:39 | Adina |  Mé zážitky
Kdo by v dnešní době neznal pop-rockovou skupinu Chinaski, s frontmanem Michalem Malátným, která se za poslední měsíc otřásá v základech. Téměř kompletní přeměna členů skupiny způsobila u některých fanoušů velké rozepře a rozpadl se kvůli ní i oficiální fanklub skupiny.
I přes všechny problémy se ale skupině podařilo vyprodat brněnské SONO a vybrat tak milion pro nadaci Krtek, která se stará o onkologicky nemocné děti. A to bych nebyla já, abych si taky jeden lístek nekoupila. Takže jsem se včera ocitla v SONU na koncertu a to těsně pod podiem, takže jsem měla úplně perfektní výhled.
Koncert sice začal o 20 minut později, ale opravdu stál za to. Kapela zahrála svoje největší hity, jako je Každé ráno, 1970, Víno nebo třeba Venku je na nule. Na konci konceru předal Michal Malátný řediteli nadace prof. MUDr. Jaroslavu Štěrbovi, Ph.D. šek na 1 000 000kč, který se skládá ze vstupného a honoráře skupiny a technických pracovníků.
Ovem to největší překvapení přišlo na konci koncertu, kdy se jako jeden z přídavků na podiu objevila Ewa Farna a zazpívala svoji nejnovější píseň Vánoce na míru.
Ještě krátce ze statistik: Koncert trval přibližně dvě hodiny a přišlo na něj bezmála 1100 diváků. Kapela zahrála a zazpívala zhruba dvacet písniček a roztančila celé SONO. Byly čtyři přídavky. Koncert to byl opravdu povedený.

Žijeme tam, kde žijeme

15. prosince 2017 v 23:12 | Adina
Strašně miluji staré filmy; české, zahraniční, prostě všechny. Vlastně ani nemusí být staré. Stačí mi když se děj odehrává někde v historii, třebaa v první republice nebo za dob socialistických režimů. Krátce řečeno mám ráda historii. Ne ale moc vzdálenou. Historii počítanou možná od přelomu 17. a 18. století. Také tvrdím, že tehdy byli kvalitnější filmy, herci, zpěváci,... Neexistovali žádné moderní technologie, takže se spolu lidé bavili více než teď; neexistovalo moc vysokých škol, takže se v každém zaměstnání nevyžadovala maturita nebo alespoň výuční list - nebo nejlépe vysoká škola -; neexistovali sociální sítě, takže se mládež (ano, vím, že se do ní ještě taky počítám) pohybovala více po venku a nebylo tolik obchodů, takže lidé nebyli tak chtiví pořád něco nakupovat; alespoň v Česku ne. Moje máma mi povídala, že za doby, kdy tu fungoval jenom Tuzex, stála dokonce celá jednaa rodina frontu jenom na mandarinky (nebo cokoli jiného), protože bylo dovoleno jen 5kg na osobu.
Naše rodina je původem z Německa a hodně známých jsme měli i v Rakousku, takže jsme měli vždycky všeho dost, ale prý to také nebyla úplně legrace. Pořád jsme přece žili ve státě, kde byla každá druhá věc zakázaná. Ale když si to vezmeme kolem a kolem, dnes máme sice svobodu, ale máme úplnou svobodu? Chci jenom říct, že ať tu funguje jakýkoli režim, vždycky bude mít svoje plusy a svoje mínusy, oritiže to tak prostě je. Nic nemůže být dokonalé.
Já pořád říkám, že jsem se narodila do špatné doby, že jsem se měla narodit tak 20 let nazpět, protože bych tam byla určitě spokojenější. Také nejsem moc zastánce facebooku a instagramu, protože úplně nechápu výzznam těchto sítí a celkem mi vadí že až 95% dnešní, tedy mé, generace třeba už vůbec nechodí ven a nesportuje. Vím, asi jsem divná, ale prostě to tak cítím a omlouvat se za to nikomu nebudu. Každý má přece právo, říci svůj názor, no ne? :)

Nový začátek

8. prosince 2017 v 15:41 | Adina
Znáte takový ten prvotní šok, kdy prostě přijdete na blog, který tak rádi čtete a zjistíte, že celý zmizel? ...Asi vám mám co vysvětlovat...