Dámský krejčí u Bolka

7. března 2018 v 22:23 | Adina |  Mé divadlo
V pondělí 5.3.2018 jsem byla v divadlo Bolka Polívky na představení pražského Činoherního klubu s názvem Dámsky krejčí. Hru režíruje Martin Čičivák a hlavní roli hraje Ondřej Sokol. Představení má hodinu a půl a je bez přestávky. Premiéra byla roku 2005.

Související obrázek
Už v první scéně se objevuje velké množství postav. Vedle doktora Moulineauxe a jeho sluhy Štěpána (v podání Matěje
Dadáka), který otvírá celé představení, se tu objevuje doktorova manželka Yvonna (v podání Jitky Ježkové), její maminka Madame Aigreville (v podání Mahuleny Bočanové), doktorův přítel Bassinet (v podání Radka Holuba), který se snaží prodat doktorovi byt, doktorova milenka Zuzana (v podání Ivety Jiříčkové) a její manžel Aubin (v podání Jaromíra Dulavy).image
Na scénu jako první přichází sluha Štěpán, který po krátkém monologu zjišťuje, že doktor není doma a podle všeho nebyl doma ani celou noc. Snaží se to tedy utajit před jeho ženou, se kterou je teprve půl roku, ale marně. Chvíli na to, co se to jeho žena dozví se doktor vrátí a vymyslí si, že byl celou noc u jednoho pacienta, již zmíněného Bassineta. Tahle výmluva se ale zhroutí ve chvíli, kdy se Bassinet objeví u něj doma a vypadá, že je úplně zdraví. V ten moment se Yvonna naštve a zavolá mamince, aby přijela. Ta se potom pouští do pátrání. Mezitím se u doktora objeví také jeho milenka Zuzana, které řekne, že už se dál nemůžou scházet u něj doma a pronajme si od Bassineta byt po nějaké švadleně. To už se ale do děje začína motat Zuzanin manžel, který si splete Bassineta s doktorem a o doktorovi si myslí, že je krejčí, protože mu Zuzana řekne, že si u něj nechává ušít šaty. Aubin má ale tajnou milenku, shodou okolností další doktorovu známou, které chce nechat ušít šaty. Hra vrcholí ve chvíli, kdy se všichni sejdou u doktora doma, aby si vyjasnili, kdo je vlastně kdo.

image
Tak. Co bych vám k tomu řekla. Takový poměrně zamotaný děj to má. Je to hezká komedie, která neurazí. Člověk se u ní zasměje a trochu odreaguje. Určitě, což je celkem logické, je představení mnohem lepší naživo, než v televizi. A když se tam sem tam objeví nějaké překvapení, jako třeba, že mi jsme místo Jaromíra Dulavy, který byl nemocný, viděli Martina Fingera, je to také moc fajn. Představení bych určitě doporučila každému, kdo má rád kvalitní divadlo a dobrou zábavu.


image
(Ke konci článku přidávám fotku z roku 2005, na které je Ondřej Sokol s Matějem Dadákem)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama