Duben 2018

Tanec - Součást mého života

10. dubna 2018 v 15:50 | Adina |  Mé koníčky

Tanec

  • Co je vlastně tanec?

Tanec je velice oblíbený a v česku hodně populární sport. Dělí se na několik stylů. Existuje latinsko-americký (cha-cha, samba, rumba, jive, paso doble) a standardní tanec (valčík, tango, slowfox, waltz, quickstep), zumba, street dance, výrazový tanec, břišní tance, balet, breakdance, step, hip-hop,...
Tanec je nedílnou součástí mého života. Díky němu umím pohybově vyjádřit, co cítím; lépe se pohybuji po prostoru; nabíjí mě energií. Proto jsem si řekla, že by bylo možná fajn, kdybych i tanci věnovala alespoň jeden článek. Nebo i víc...

Moje taneční začátky

Když jsem se dostala k tanci úplně poprvé, byly mi možná tři roky. Chodila jsem do taneční školy Victoria, která existuje dodnes, kde jsme se učili takové ty tanečky pro úplně malé děti. Tam jsem tančila od tří do zhruba sedmi let. Od svých sedmi let jsem začala chodit do juniorského baletního souboru Janáčkova divadla. Ano, já jsem tančila balet; asi tak rok. Potom jsem rok tančila na naší základce břišní tance. Nakonec jsem skončila u zumby. Tu jsem tančila dohromady osm let. Rok v Taneční škole Dynamic rok ve sportovním centru v Brně a šest let v Tanečním studiu Kometa; a to pořád u té stejné lektorky.

Kometa

Taneční studio, ne ten hokejový tým. Do Komety jsem se dostala poprvé před osmi lety, díky mé lektorce zumby. Od té doby jsem tam prošla pár kurzy latinsko-amerických tanců, zúčastnila se pár táborů a našla pár přátel, za které jsem velmi vděčná. Myslím, že jsem tam ještě nezažila moment, kdy bych byka nějakým způsobem nesvá nebo se něčeho bála. Právě naopak, vždy jsem se v Kometě i na táborech cítila moc dobře. V současné době tančím v Kometě latinskoamerické tance pro ženy a jsem tam moc spokojená. Tohle studio mi za těch osm let prostě přirostlo k srdci.

Tak asi toliko k mé taneční zálibě. Asi ještě k závěru: závodně netančím, ani jsem nikdy netančila nikdy jsem nikde moc nevystupovala, jen prostě tančím pro radost.

Dabing: Ano nebo ne?

5. dubna 2018 v 11:55 | Adina |  Mé "vysoce inteligentní" názory
Otázka, která už dlouhou dobu rozděluje populaci na dvě části. Ta první dabing podporuje, ta druhá zase zavrhuje. Můj názor na tuto věc je jednoduchý: Někdy se dabing prostě hodí a někdy je naprosto zbytečný a neužitečný; taky se stává, že dabing úplně neodpovídá originálu. Dnešní článek bych tedy chtěla věnovat právě dabingu. Užijte si dnešní článek.